Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Astronomija>Astronomijos konspektai

Astronomijos konspektai (10 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Astronomija (6)

  Astronomijos mokslo samprata. Svarbiausios astronomijos šakos. Saulės sistemos planetos. Žemė. Mėnulis. Asteroidai, kometos, meteorai, meteoritai. Žvaigždžių sandara. Kintamosios žvaigždės. Žvaigždžių evoliucija. Žvaigždynai. Galaktikos.
  Astronomija, konspektas(5 puslapiai)
  2007-04-25
 • Astronomija (8)

  Keturių paskaitų konspektai. Šiuolaikinė samprata apie Visatos kilmę ir evoliuciją. Artimasis kosmosas, jo savybės ir poveikis Žemei. Santykiai jėgų, kuriomis stovintį ant Žemės žmogų veikia įvairūs dangaus kūnai. Saulės sistemos planetų savybės. Šiuolaikinė materijos struktūros samprata. Materija ir energija.
  Astronomija, konspektas(42 puslapiai)
  2007-11-30
 • Astronomijos ir visatos raida

  Astronomijos mokslo įvadas. Žvaigždėtasis dangus ir jo parinis sukimasis. Dangaus sfera. Ekliptika. Dangaus koordinačių sistemos. Žvaigždėtasis dangus įvairiose geografinėse platumose. Astronominis laiko matavimas. Laiko skaičiavimo sistemos. Kalendorius. Regimasis planetų judėjimas. Pasaulio sistemų samprata. Keplerio dėsniai. Atstumų iki saulės sistemos kūnų nustatymas. Žvaigždžių metinis paralaksas. Regimasis mėnulio judėjimas ir jo fazės. Užtemimai. Mėnulis. Merkurijus. Venera. Marsas. Jupiteris. Saturnas. Uranas. Neptūnas. Jų palydovai. Plutonas. Mažosios planetos. Kometos. Meteorai. Meteoritai. Saulės sistemos kilmė ir raida. Bendros žinios apie žvaigždes. Žvaigždžių ryškiai ir spalvos rodikliai. Astrometrinės sistemos. Paukščių takas ir galaktika. Galaktikos modelis. Galaktikos centras ir centrinis telkinys. Saulė galaktikoje. Metagalaktikos ir visatos sąvokos. Didžiojo sprogimo hipotezė. Mūsų visatos raidos eros. Didžiojo sprogimo hipotezės problemos. Reliktinių fotonų vaidmuo visatoje. Antropinis principas. Visatos ateitis ir jos likimas.
  Astronomija, konspektas(20 puslapių)
  2008-01-02
 • Astronominių kūnų magnetiniai laukai

  Magnetinės žvaigždės. Baltoji nykštukė. Neutroninės žvaigždės. Juodosios bedugnės. Gravitacinis kolapsas. Prožvaigždė. HR diagrama. Žemės magnetizmas.
  Astronomija, konspektas(3 puslapiai)
  2005-12-20
 • Galaktikos (6)

  Kas yra Galaktika? Galaktikų formos. Galaktikų dydžiai. Kas yra sąveikaujančios galaktikos? Kas vyksta galaktikų branduoliuose? Galaktikų išsidėstymas erdvėje. Paukščių Takas. Galaktikos sandara. Paukščių Tako deformacija. Andromedos galaktika. Radijo galaktika. Kvazarai.
  Astronomija, konspektas(13 puslapių)
  2009-06-16
 • Gyvenimas kosmose

  Kūno pokyčiai besvorėje erdvėje. Maistas kosmose. Vanduo kosminėje stotyje. Oras kosminėje stotyje. Darbo už erdvėlaivio kosminis kostiumas. Kodėl kosminiai kostiumai yra balti? Miegas kosmose.
  Astronomija, konspektas(4 puslapiai)
  2006-11-20
 • Mėnulis (10)

  Kas yra Mėnulis? Atstumas nuo Žemės iki Mėnulio. Kodėl keičiasi Mėnulio forma? Šviesios ir tamsios vietos Mėnulyje. Mėnulio krateriai. Ar Mėnulyje yra vandens ir oro? Mėnulis pranašauja orus. Kodėl būna Mėnulio užtemimai? Ar pačiame Mėnulyje kas nors vyksta užtemimo metu? Ar Mėnulio užtemimai vyksta dažniau nei Saulės? Kokie buvo žymiausi užtemimai istorijoje? Kaip ir kada stebėti Mėnulio užtemimą? Ar visi Mėnulio užtemimai vyksta vienodai? Mėnulis sukelia potvynius ir atoslūgius. Potvynių mechanizmas. Tikrasis Mėnulio judėjimas. Mėnulio tyrinėjimai. Mėnulis iki "Lunar Orbiterių" skrydžių. Fotografavimas iš kosminių aparatų. Krateriai su spinduliais. Kodėl mes visuomet matome vieną Mėnulio pusę? Ką bendra turi Mėnulis ir mėnuo? Erdvėlaivis Apollo 11. Eiga.
  Astronomija, konspektas(13 puslapių)
  2009-06-16
 • Mėnulis (3)

  Knygos "NSO Kasdienybė" konspektas. Įdomiausi faktai, ateivių matymai bei kaip iš tikrųjų atsirado Mėnulis, kai kurių žmonių nuomonė.
  Astronomija, konspektas(3 puslapiai)
  2005-06-01
 • Plutonas (2)

  Plutonas – šalčio polius. Plutonas. Plutono duomenys.
  Astronomija, konspektas(4 puslapiai)
  2006-11-23
 • Žemė (3)

  Žemės amžius. Atradimų istorija. Žemės sandara. Geografinės ypatybės. "Binarinė sistema". Žemė kaip magnetas.
  Astronomija, konspektas(4 puslapiai)
  2005-06-02