Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Astronomija>Spektrinės dvinarės žvaigždės

Spektrinės dvinarės žvaigždės

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Astronomijos istorija iki dvinarių žvaigždžių atradimo (1790 m.). Dvinarės žvaigždės atradimas. Dvinarės žvaigždės. Spektrinės dvinarės žvaigždės. Pirmosios spektrinės dvinarės žvaigždės atradimas. Doppler‘io efektas. Dvigubos linijos spektrinės dvinarės žvaigždės. Vienos linijos spektrinės dvinarės žvaigždės. Spektrinių dvinarių radialinio greičio kreivės. Radialinio greičio reikšmė. Spektrinių dvinarių stebėjimo reikšmė.

Ištrauka

Žvaigždės – vienos mistiškiausių ir didžiausių žmonijos susidomėjimą keliančių objektų. Žvaigždžių stebėjimas mums atskleidžia ne tik atskirų dangaus kūnų, jų spiečių, galaktikų ar visatos susidarymą, bet ir jų prigimtį. Stebėdama ir išsiaiškindama jų prigimtį, fizikines bei chemines savybes ir stebėdama jų evoliuciją, žmonija vis ieško atsakymų į vienus iš didžiausių klausimų: "Ar mes vieni?", "Kas slypi kosmose?", "Kur yra pradžių pradžia?". Per ilgus amžius, tobulėjant stebėjimo priemonėms, atrasta galybė naujų dangaus kūnų ir reiškinių. Jų gausybė mums atskleidžia neįkainojamos informacijos apie visatos dėsningumus. Kartą A.Einšteinas yra pasakęs: "Tėra du tikrai begaliniai dalykai: visata ir kvailystė. Ir aš nesu tikras dėl visatos.". Žinoma, ši sentencija labiau orientuota į kvailumą, tačiau ji taip pat sako apie vieno iš genialiausių žmonijos protų, sukūrusio specialiąją reliatyvumo teoriją, požiūrį į visatos neapibrėžtumą. Dangaus kūnų stebėjimas ir analizavimas skatina gimti ir vystytis naujoms mokslo šakoms, tokioms kaip planetų, žvaigždžių bei praktinę astronomiją, kosmologiją, kosmogoniją, astrofiziką, astrometriją, astrologiją bei dangaus mechaniką. Kiekviena jų nagrinėja atskiras sritis, kurių visumos analizė gali padėti mums surasti atsakymus į mums taip rūpimus klausimus.
Šiame kursiniame darbe aš apžvelgsiu vieną dvinarių žvaigždžių rūšį: spektrines dvinares žvaigždes, remdamasis stebėjimų duomenimis, analizėmis bei straipsniais internete. Naudosiuosi tiek mėgėjiškais, tiek profesionaliais interneto puslapiais, pateikiančiais medžiagą apie spektrines dvinares. Darbo tikslas yra kiek įmanoma detaliau išnagrinėti spektrinių dvinarių bruožus, atskleisti jų ypatumus ir stebėjimų reikšmę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-05
DalykasAstronomijos kursinis darbas
KategorijaAstronomija
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis308.06 KB
AutoriusGiedrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasFizikos ir technologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Spektrines dvinares zvaigzdes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą