Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Astronomija>Nežemiškų civilizacijų paieška

Nežemiškų civilizacijų paieška

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Marsiečių nėra. Molekulės suskyla. Ekosfera, panaši kaip Žemės. Užmegzti ryšius? Pradžia. Kartu su NASA. Per mažai laiko. Phoenix. SETI@home. Aresibo žinutė. Rubisco žvaigždės. Išvados.

Ištrauka

Nors mūsų planetoje yra šimtai tūkstančių žmonių, teigiančių, kad matė skraidančias lėkštes, nors yra ir tokių, kurie tvirtina, kad matė pačius ateivius, nors apie nežemiškų civilizacijų pasirodymą Žemėje prirašyta šimtai knygų, susukta nemažai dokumentinių filmų, tačiau yra žmonių, kurie nefiksuoja ateivių pasirodymų, nesidomi, ką pasakys liudininkai, kuriems neva yra teke susitikti su nežemiškos civilizacijos atstovais. Tie žmonės ateivius bando išgirsti, o kartais – ir prisišaukti.
Žmonija ėmėsi didžiausios visų laikų pasiklausymo akcijos: milžiniški radioteleskopai dieną naktį klausosi visatos, ar neatsiras už šimtų milijonų kilometrų kokia nors protinga būtybė, norinti su mumis pasikalbėti. Tačiau kas būtų, jei tikrai sulauktume atsakymo?
Nors žmonės jau senovės laikais manė, kad be mūsų Visatoje yra ir kitos protingos civilizacijos, tačiau tikslinga jų paieška prasidėjo tik XX amžiaus viduryje. Bene pati garsiausia ir stambiausia nežemiškų civilizacijų paieškos programa yra SETI. Programos pradžia – 1959 metai, o pabaigos lyg ir nesimato – SETI institutas sėkmingai veikia ir šiais laikais, ir net sparčiai plečia savo veiklą. Ar galima laikyti sėkme tai, kad per 50 metų taip ir nepavyko aptikti ko nors apčiuopiamo apie kitas civilizacijas – jau kitas klausimas.
1877 m. vasarą italų astronomas Giovanni Schiaparelli aptiko Marse tamsių linijų ir įtarė, jog tai – griovos arba pailgos įdubos. Jis pavadino jas canali – kanalais; tai turėjo reikšti, kad Marse esama į žmones panašių būtybių – tik jos galėjusios iškasti tokius kanalus. XX a. Pradžioje astronomai tikėjo, kad bent jau Mėnulis, Marsas ir Venera yra gyvenami, gal net protingų būtybių. Mokslinės fantastikos kūriniuose ypač buvo mėgstama vaizduoti Marsą kaip nežemiškos gyvybės buveinę. Vėlesnieji kosmoso tyrimai paneigė tas spėliones. Tariamieji kanalai, kuriuos Schiaparelli regėjo Marse, pasirodė besantys optinės apgaulės vaisius. Nors ir gauta duomenų, kad prieš milijonus metų Marse galėjo sruventi vanduo, o gal net egzistavo paprasčiausių formų gyvybė, beveik neabejojama, kad marsiečių tenai nebuvo niekada. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAstronomijos referatas
KategorijaAstronomija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis624.81 KB
Autoriusvaida
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. Arvydas Kanapickas
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nezemisku civilizaciju paieska [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • doc. Arvydas Kanapickas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą